Z wyborem dobrego biura nieruchomości sytuacja wygląda podobnie, jak przy poszukiwaniu każdego innego specjalisty w danej dziedzinie życia. Musisz wiedzieć, że za tym stoją przede wszystkim ludzie i to właśnie od ich kompetencji w dużej mierze zależy bezpieczeństwo transakcji na rynku nieruchomości. Powierzając ją dobremu pośrednikowi nieruchomości możesz mieć pewność, że zadba on o wszelkie kwestie prawne, spotkania z Klientami oraz negocjacje warunków umowy. Dlatego też już teraz zachęcam Cię do zapoznania się ze stroną o nas, dzięki której będziemy mogli się lepiej poznać. Natomiast w dalszej części tego artykułu odpowiem na pytanie jak wybrać dobre biuro nieruchomości oraz podam na to 5 złotych zasad, czy się przy tym kierować!

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości – 5 złotych zasad

1. Licencja pośrednika nieruchomości

Co prawda od 2014 roku posiadanie licencji pośrednika nieruchomości nie jest już wymagane przez polskie prawo, jednak osobiście uważam, że jest to jedna z najważniejszych kwestii na jakie musisz zwrócić uwagę przy wyborze dobrego biura nieruchomości. Prezentujemy Nieruchomości jest firmą świadczącą profesjonalne usługi pośrednictwa, dlatego też mimo wszystko posiadamy licencję zawodową w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, wydaną przez Polską Federację Rynku NIeruchomości. W związku z tym decydując się na współpracę z nami masz gwarancję, że posiadamy odpowiednią wiedzę i kompetencje, aby przeprowadzić Cię bezpiecznie przez całą transakcję.

2. Umowa na wyłączność

Na runku nieruchomości powszechnie stosowane są dwie formy umowy pomiędzy Klientem a biurem nieruchomości. Mowa tu o współpracy na zasadzie umowy otwartej lub wyłączności, inaczej nazywanej też umową ekskluzywną. Musisz wiedzieć, że nie wzięła się ona bez przyczyny. W przypadku umowy na wyłączność całym procesem obrotu nieruchomościami zajmuje się Twój dedykowany ekspert. To on bierze pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo i powodzenie transakcji! Jest to możliwe, ponieważ ma on gwarancję wynagrodzenia i może zainwestować własny czas i pieniądze w Wasz wspólny sukces. Dlatego też zapamiętaj, że profesjonalne biuro nieruchomości z pewnością zaproponuje Ci współpracę na zasadzie umowy na wyłączność, będąc firmą pewną świadczonych usług. My w Prezentujemy Nieruchomości właśnie tak działamy!

3. Opinie i referencje

Dalej zastanawiasz się, jak wybrać dobre biuro nieruchomości? To proste – kieruj się opiniami Klientów na temat współpracy z nimi. Na naszej stronie internetowej możesz bez problemu zapoznać się z opiniami osób, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować. Pamiętaj, że w interesie pośrednika leży jak najlepsze wykonanie pracy, aby móc pochwalić się pozytywnymi opiniami i referencjami od swoich Klientów.

Dobrym pomysłem jest również rozpoznanie wsród rodziny i znajomych o polecenie godnego zaufania biura nieruchomości. Często bowiem najprostsze sposoby na weryfikację są najlepsze, a zatem do dzieła i „koniec języka za przewodnika”. W ten sposób często zdobędziesz rzetelne informacje z pierwszej ręki i dowiesz się o kulisach współpracy z danym biurem nieruchomości. Dzięki temu Twój wybór pośrednika będzie obarczony minimalnym ryzykiem.

Zapraszam Cię również do odwiedzenia mojego bloga – w swoim domku!
Wraz z moimi gośćmi dzielę się tam wiedzą z zakresu architektury, budownictwa i sprawnej organizacji życia na co dzień.

4. Strona internetowa

Powszechne jest stwierdzenie, że dobre wrażenie robi się tylko raz. Takie wrażenie w dzisiejszych czasach buduje się przede wszystkim poprzez kontakt Klienta ze stroną internetową biura nieruchomości. Dlatego też przede wszystkim sprawdź, czy dana agencja nieruchomości posiada swoją wizytówkę w sieci. Następnie oceń jej budowę, przejrzystość i funkcjonalność. Jeśli wygląda ona nieprofesjonalnie i archaicznie, świadczy to, że firma nie przykłada należytej uwagi do budowy swojego wizerunku, a co za tym idzie świadczy usługi niskiej jakości. Zwróć również uwagę, czy jest zakładka o nas, prezentująca osoby, z którymi potencjalnie masz zamiar współpracować. Kolejną ważną sprawą są jasno i klarownie zaprezentowane usługi, które świadczy agencja oraz referencje i opinie, jakimi może się ona pochwalić. Na podstawie tych elementów możesz już ocenić, czy zwyczajnie ta agencja wzbudza Twoje zaufanie i czy warto zawracać sobie głowę na współpracę.

Poza klasyczną stroną internetową absolutnym „must have” jest obecność biura nieruchomości w mediach społecznościowych. Zacznij od sprawdzenia facebooka, który powinien by miejscem wygodnego kontaktu Klienta z agencją. Kolejnym miejscem jest Instagram, gdzie pośrednicy dzielą się swoją wiedzą i inspiracjami na temat rynku nieruchomości. Z naszymi profilami w mediach społecznościowych możesz zapoznać się bezpośrednio na facebooku oraz Instagramie. Osobiście jestem przekonany, że nasza strona internetowa i media społecznościowe przypadną Ci do gustu i znajdziesz na nich wiele wartościowych informacji, co przesądzi o nawiązaniu współpracy między nami. 

5. Osobowość pośrednika

Ostatnim, ale być może najważniejszym aspektem wyboru dobrego biura nieruchomości jest najzwyczajniej w świecie „chemia” pomiędzy Tobą a pośrednikiem. Poznając osobiście swojego potencjalnego agenta dowiesz się Jeszcze więcej o zwyczajach i kulturze biura nieruchomości. Przekonasz się, czy chcesz z tą osobą współpracować. Ocenisz to poprzez szczerą rozmowę na temat możliwości współpracy. Zwróć uwagę, czy pośrednik nie odpowiada przypadkiem wymijająco na Twoje pytania, co może świadczyć o braku kompetencji z jego strony.

Nie mniej ważną kwestią jest również wygląd pośrednika w obrocie nieruchomościami. Brak przywiązania odpowiedniej uwagi do swojej prezencji wskazuje na podobne podejście do dbania o wizerunek całego biura nieruchomości. Na bazie moich osobistych doświadczeń mogę Ci także zdradzić, że najważniejszymi umiejętnościami pośrednika nieruchomości są przede wszystkim: komunikatywność, zdolności organizacyjne i negocjacyjne. Zwróć na nie uwagę już od Waszego pierwszego kontaktu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zadaj sobie jeszcze jedno bardzo ważne pytanie: czy agent nieruchomości wzbudza Twoje zaufanie? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lepiej zdaj się na swoją intuicję i poszukaj innego biura nieruchomości. Rynek jest duży i uwierz mi, że na prawdę masz w czym wybierać.

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości – podsumowanie

Na koniec podsumujmy nasze 5 złotych zasad, jak wybrać dobre biuro nieruchomości. Po pierwsze poproś agenta o przedstawienie swojej licencji pośrednika w obrocie nieruchomościami. Następnie zwróć uwagę, czy jest to profesjonalna firma i świadczy usługi w ramach umowy eksluzywnej. Dobrym pomysłem jest również sprawdzenie opinii o biurze nieruchomości w Internecie i zasięgnięcie porady u rodziny i znajomych. Poza tym sprawdź, czy agencja dba o swój wizerunek i posiada swoją stronę internetową oraz profile w mediach społecznościowych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji umów się na spotkanie z potencjalnym agentem, podczas którego ocenisz wygląd zewnętrzny oraz przede wszystkim, czy jest między Wami nić porozumienia.

Jestem przekonany, że przedstawione porady w dużej mierze ułatwią Ci wybór dobrego biura nieruchomości. Jako właściciel firmy Prezentujemy Nieruchomości oczywiście rekomenduję Ci skorzystanie z naszych usług,. Zapraszam Cię do bezpośredniego kontaktu i umówienia się na niezobowiązującą rozmowę! Tymczasem dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu, który śmiało udostępniaj i dziel się nim ze swoimi bliskimi.